Stomatologia dziecięca


W Dentix dziecko to bardzo ważny pacjent. Niezależnie od wieku zawsze może liczyć na poważne traktowanie i wiele udogodnień, które sprawią, że wizyta u dentysty staje się przyjemnością! Mamy już za sobą długi staż pracy w klinice Dentix z najmłodszymi pacjentami.


Do naszej kliniki zapraszamy dzieci z rodzicami, nie tylko te które maja już ząbki, ale również te którym będą się wyżynać pierwsze ząbki.Jest ważne aby rodzice wiedzieli jak przygotować swojego maluszka na pojawienie się pierwszych ząbków i jak właściwi zadbać o higenę zarówno przed, w trakcie pojawiania się pierwszych ząbków. Podczas pierwszych wizyt rodzice są szczegółowo informowani na temat diety i pielęgnacji zębów. Bardzo ważny jest regularny kontakt dziecka z jego ulubioną dentystką. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co pół roku lub co 3 miesiące w przypadku dużej skłonności do próchnicy. Od rodziców zależy piękny uśmiech dziecka w dorosłym życiu.


Pierwsza wizyta dziecka w naszej klinice to wizyta adaptacyjna, czyli miłe spotkanie rodziców i dziecka z lekarzem pedodontą (stomatologiem dziecięcym). Dla dziecka jest formą zabawy, gdyż nie wykonujemy żadnych zabiegów leczniczych, za to przyzwyczajamy je do współpracy z lekarzem dentystą. Dziecko jest w centrum uwagi, jeździ na fotelu w górę i w dół, sprawdza jak działa ślinociąg, który pije wodę niczym słoń. Wizyta adaptacyjna kończy się indywidualnym badaniem jamy ustnej małego pacjenta, który w nagrodę otrzymuje drobny upominek. Nasi mali Pacjenci po wizycie adaptacyjnej szybko zapominają, co to strach przed stomatologiem i śmiało przychodzą na regularne kontrole i zabiegi profilaktyczne.


Copyright 2024 - Dentix Leźno / Pręgowo / Rumia / Kolbudy / Kowale
Przejdź do paska narzędzi